15 06

Öncelikle belirtmeliyim ki bu sitelerdeki hiçbir resmin telif hakkı yoktur, projelerinizde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. (Ticari kullanımdan emin değilim, satışını falan yapamazsınız sanırım, hem ücretsizi varken neden sizden alsınlar 😀 )

Yabancı bir sitede görmüştüm bu siteleri ve ben de bunların içinden bazılarını eleyip en çok hoşuma gidenleri yazayım dedim. Başlayalım.

Unsplash

Benim de kullandığım son derece güzel bir site. İçerisindeki resimlerin kalitesi gayet iyi ve her şekilde ücretsiz, ayrıca üyelik falan da istemiyor ve site içi arama yapabiliyorsunuz.Screenshot from 2016-06-15 14:00:43

Gratisography

İçindeki resimler çok güzel ve indirmek de bir o kadar kolay olsa da sitede arama yapamamamız son derece rahatsız edici bir şey. Ama yine de “aman özel bir şey aramıyorum zaten herhangi bir resim olur” diyenler için ideal bir site. Tavsiye ederim. (Arama yok ama belirli kategoriler var.)

Screenshot from 2016-06-15 14:07:51

Public Domain Pictures

Sitenin tasarımından hiç hoşlanmadım daha modern bir tasarımı olabilirdi ama yine de kullanılabilecek bir site. Resimlerin birçoğunu 1920 X 1xxx çözünürlükte indirebiliyorsunuz. Premium hesabınız varsa çok daha yüksek çözünürlükte indirebilirsiniz. Ve son olarak tüm resimlerinin güzel olduğunu söyleyemem ama bazıları işinizi görebilir.

Screenshot from 2016-06-15 14:13:20

Pixabay

Site gayet güzel ve resimler de gayet kaliteli. Özellikle indirme konusunda iyiler. Resimleri 4 farklı şekilde indirebiliyorsunuz. Bunlar S (Düşük Çözünürlüklü), M (Orta Çözünürlüklü), L (Genel olarak HD), Özgün (Çok yüksek çözünürlüklü). Özgün olarak indirmek için üye olmanız gerekiyor. Ayrıca üye değilseniz her indirme ve resim görüntüleme işleminizde bir captcha doğrulamasıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bunun dışında kullanılabilecek gayet güzel bir site.

Screenshot from 2016-06-15 14:21:43

Eklemelerinizi yorum kısmından yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 

1 Comment
  • Posted by

    Cüneyd Anlayışlı

    Posted 15 Haziran 2016 14:36 0Likes

    Siteleri Kaydettim, İnsan baktıkça böyle yerler var mı diye hayret ediyor 🙂

Add your comment