Bu yazım biraz kişisel bir yazı olacak ve herkese hitap etmeyebilir. O yüzden okuduğunuzda gereksiz bulursanız lütfen sövmeyin ?

Her şey bugün paten sürmeye gitmemle başladı. Uzun süredir paten sürmüyordum. Ankara’da olanlar bilir, Altınpark’ta bir paten pisti var, oraya gittim. Dönüşte otobüs durağına doğru yürüyordum, bir çiçekçinin yanından geçtim. Tam o sırada döndüm bir tekrar baktım çiçekçiye daha sonra gün içinde sürekli masamda bilgisayar başında olduğumu ve sadece bilgisayar ekranını gördüğümü hatırladım. Sürekli ekrana bakmak iyi bir şey değildi, arada neşe verecek güzel bir şey ihtiyacım olduğuna karar verdim. İçeriye girdim, direkt küçük saksılara ve küçük bitkilere yöneldim, masamda fazla yer kaplamayacak bir şeye ihtiyacım vardı. İlk başkta bir kaktüs almayı düşündüm ama daha sonra evde küçük kardeşim için vazgeçtim, merak eder, eline alır falan… Daha sonra bir kaktüs çeşidi olan ama biraz daha normal çiçeğe benzeyen bitkileri gördüm. Uzunca bir düşünce sürecinden sonra aşağıda resmi olan arkadaşı almaya karar verdim.

Çiçekçiye sormuştum ama şu an ne bitkisi olduğunu hatırlayamıyorum. Tek hatırladığım bir çeşit kaktüs olduğu.

Şimdi ben bunu neden anlattım, niçin anlattım ? Ben bunu anlattım da anlatmadım mı dedim ? Bunlar bir takım uydurma laflar.

Şaka bir yana, benim haddim değil ama sizlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Arada bir kendinize böyle iyilikler yapın, kendinize yeni bir eşya, bir bitki veya sizi mutlu edecek herhangi bir şey alın (veya yapın). Bazı şeylere değer verin, anlamlar yükleyin. Buna sadece bir çiçek deyip geçebilirdim isteseydim ama bunu yapmıyorum. Buna bir anlam katıyorum,çalışma ortamımı ve hayatımı bu ufak varlıkla güzelleştiriyorum ve bu da beni daha mutlu bir insan yapıyor. Daha mutlu olmanız ve olmamız dileğiyle…

Author

Web geliştirici, Youtuber, Blogger.

Write A Comment