Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda sizlere çeklerini bugün bitirdiğim 12 videoluk bir setin ufak bir tanıtımını yapacağım. Bu videoda biraz bahsettim setten bir de yazı olarak paylaşmak istedim.

Bu eğitim setinde PHP kullanarak bir ziyaretçi defteri uygulaması yaptık. İlk başlarda yeni başlayan birisinin yazacağı tarzda, dağınık ve kötü bir şekilde kodladık sistemi ve daha sonra da bu sistemi karmaşık yapan faktörleri, neden sistemin anlaşılması zor ve karmaşık olduğunu, ilerde ne gibi sorunlar yaşatabileceğini inceledik ve daha sonra da bu sistemi nasıl daha kolay anlaşılabilir ve daha kolay geliştirilebilir bir hale getiririz buna değindik.

İlk 2 videoda arayüzümüzü oluşturduk ve daha sonra gelen 8 video içerisinde sistemimizi tamamen oluşturduk. Ve son 2 videoda da kodlarımızı daha iyi bir hale getirmeye çalıştık.

Bu sistemi yazarken şunları öğreneceksiniz:

  • PDO Sınıfı Kullanarak Veritabanı İşlemleri Yapmak
  • Güvenli GET ve POST İstekleri Almak
  • Session İle Üye Giriş Çıkış İşlemleri Yapmak
  • Üye Ayarlarının Güncelleme İşlemi
  • PHPMailer Sınıfı İle Mail Göndermek

Bunların yanı sıra azcık Composer’dan da bahsettim. Ve setin sonunda da azcık OOP’ye değindik ve yaptığımız işlemleri sınıflara taşıyıp daha düzenli ve okunabilir bir kod elde ettik.

Videoları elimden geldiğince hızlı yükleyip bu site üzerinde de bu derslerin temel olarak yazılı hallerini paylaşacağım.

Youtube kanalıma abone olarak, buralardan bana yorumlar atarak, yazılarımın altındaki “Thank You” butonunu kullanarak bana destek olursanız çok sevinirim.

Dersler yüklenip yazıldıkça buradan izleyebilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar.

İlk derse buyrun => PHP Ziyaretçi Defteri Uygulaması => 1. Bölüm

Author

Web geliştirici, Youtuber, Blogger.

Write A Comment