Bir kez daha ders olmayan bir yazıyla karşınızdayım. Bu tarz yazılar yazmak oldukça rahatlatıcı. İsterseniz bu tarz konular hakkında da taleplerde bulunabilirsiniz. Neyse konumuza dönelim.

Arkadaşım Emre‘nin göstermesi üzerine Feedly ile tanıştım. Aslında geçen sene aynen böyle bir proje yapmıştım ama reklam yapamadığım ve tasarımım iğrenç olduğu için tutmamıştı. Emre bana blogunu Feedly’e eklesene ordan okumak daha rahat oluyor demişti. Ben de bunun üstüne birazcık kurcaladım bu Feedly’yi ve gerçekten çok hoşuma gitti. İçerisinde bolca veri olması da gerçekten güzel bir şey.

Bu kadar konuştum şimdi sistemi anlatayım. İnsanlar Feedly’e bloglarını veya içerik ürettikleri siteleri ekliyorlar ve bunlar kategorilendiriliyor. Böylece okuyucu kesim de istediği kategorilerdeki yazıları bir araya toplayıp istediği içerik üreticilerini rahatça okuyabiliyorlar.

Ben birkaç gün önce bu şekilde istediğim bazı kategorileri listeledim. Örnek olarak PHP, Swift, IOS Development, Web Development, Database Management gibi. Bunun dışında da Hacker News gibi siteleri de takibe aldım. Şimdi her gece yatmadan önce yaklaşık bir 25 dakikamı ayırıp genel olarak başlıklara bakıyorum ve çok dikkatimi çeken içerikleri okuyorum. Böylece sektördeki gelişmelerden ya da merak ettiğim kişilerden/bloglardan haberdar oluyorum. Bir Developer için yeniliklere ayak uydurmanın ne kadar önemli olduğunu bildiğim ve bildiğiniz için bu yazıyı yazma gereği duydum. Sizlerin de bu şekilde takip ettiği toplu kaynaklar, güzel bloglar veya içerik sağlayıcılar varsa bunları da yorum olarak belirtmenizi rica ediyorum.

Unutmadan söyleyeyim telefonumu İngilizce kullandığımdan mı yoksa içerik olmadığından mı bilmiyorum ama Türkçe içerik kullandığım birkaç gün içerisinde hiç denk gelmedim. Bunu da belirtmek istedim. Bu yazımda anlatacaklarım bu kadar. İsterseniz benim blogumu da Feedly üzerinden takip edebilirsiniz. Sidebar’a ufak bir Feedly butonu iliştirdim. Kullanırsanız sevinirim.

Herkese iyi okumalar, görüşmek üzere.

Author

Web geliştirici, Youtuber, Blogger.

5 Comments

  1. Ben ise hala rss kullanıyorum… 🙂 Çoğu site ve blog’da rss mevcut. Beğendiğim siteleri ekliyorum, bir içerik girildi mi haberim oluyor…

  2. Feedly zaten bir RSS okuyucu. Apayrı bir şey gibi bahsetmişsin sanki yazıda. TT-RSS tavsiye ederim.

Write A Comment