Az önce aklıma iyi mi kötü mü olduğunu anlamadığım ama en azından benim işime yarayacak bir fikir geldi. Ben Twitter kullanmayı seven birisi değilim, gün içinde yaşadığım garip olayları da arkadaşlarımla veya takipçilerimle paylaşmak istiyorum bunu en iyi yapabileceğim yer blogum ama bu olayları da blogumda yazacak kadar uzun bulmuyorum. Mesela “Saçımı Kestirdim” (Ki bunu uzun süre boyunca yapmayı düşünmüyorum, saçını ne zaman kestireceksin diyenlere gelsin) veya “Bugün 12 saat uyudum :O” gibi ifadeler buna örnek verilebilir. Bunun için aklıma birden bire şu geldi, sitemin sidebar kısmında bir bileşen olsa da bunun içine ben ufak tefek şeyler yazsam, hem bu ufak ama güzel olayları ve tarihlerini unutmamış olurum hem de sitemde sürekli güncel duran bir şeyler olur diye düşündüm. Bunun için bu eklentiyi yazmaya karar verdim. Eklenti için veritabanı kullanmamayı düşünüyorum. İleride sizlere bir blog yazısı olarak anlatmak istediğim Markdown dosyaları ile işi halletmeye çalışacağım. Yalnız burada şöyle bir sıkıntım var ki WordPress eklentisi nasıl yazılır bilmiyorum. Ben kısa bir süre içinde bunu en azından bu eklentiyi yazacak kadar öğrenmek istiyorum, bu sırada da sizlerden gelecek her türlü yoruma açığım.

Lütfen bilginizi ve desteklerinizi benden esirgemeyin. Hepinize çok teşekkür ederim, ve son bir rica, “Lütfen yorumları Facebook üzerinden değil buradan atın.“.

Hepinize iyi çalışmalar…

Author

Web geliştirici, Youtuber, Blogger.

4 Comments

  1. Muhammed Kızılırmak Reply

    Bence güzel bir fikir. Yapmalısın. Yalnız bu eklenti de yazdığını otomatik olarak twitter’a gönderse? Hem oradan da paylaşım yapmış olursun. 🙂 Umarım kısa sürede eklenti yapmayı öğrenir, hedefine ulaşırsın..

Write A Comment