Temel MySQL Eğitim Seti

Baktım bir türlü başlayamıyorum, en iyisi blogumda bir yazı yazayım da eğitimi hazırlamak zorunda kalayım dedim, sanırım blog yazmanın en iyi yanı da bu (Bu durumu Baran iyi bilir 😀 ona da selamlarımı iletiyorum buradan).

Aslında MySQL eğitim seti uzun zamandır aklımda olan bir şeydi ama tembellikten bir türlü başlangıç yapamamıştım. Artık başlayabileceğim/başlamak zorundayım.

Temel MySQL eğitim seti adı altında yayınlıyor olmamın sebebi detaya inmeden, yüzeysel, genel olarak işinizi görecek kadar MySQL öğretmeyi amaçlıyor oluşum.

Seri Boyunca Neler Öğreneceğiz

  • Terminal/Komut Satırı üzerinden MySQL kullanmak
  • Kullanıcı İşlemleri
  • CRUD (Create/Read/Update/Delete) İşlemleri
  • Tablolar Arası İlişki Kurmak
  • Veritabanında Arama Yapmak

Şimdilik aklıma gelen başlıklar bunlar, zaten temel olarak kullanacağınız şeyler de

Video Mu Yazı Dizisi Mi ?

Hazırlayacağım setin video eğitim seti mi yoksa yazı dizisi mi olması gerektiği konusunda kararsızım. Ne yapacağım hiç belli olmaz, bu konuda fikirlerinizi aşağıdan yorum atarak bildirebilirsiniz.

Ne Zaman Başlayacak

Kısa bir hazırlık sürecinin ardından hemen başlamayı düşünüyorum. İnşaAllah bir aksilik çıkmazsa doğum günümde, 23 Haziran’da başlayacağım dersleri hazırlamaya. PHP eğitim setinin de sonlarına yaklaşmışken boş durmamak adına güzel bir çalışma olacağına inanıyorum.

Ve son olarak dersler PHP eğitim seti gibi günü birlik gelmeyebilir. Günde 1 veya 2 günde 1 şeklinde yayınlamayı düşünüyorum ama tam bir karar vermedim.

Evet kısa bir tanıtım yazısının daha sonuna geldik. Özel isteklerinizi ve yorumlarınızı yorum kısmından iletebilirsiniz, iyi çalışmalar.

Genel, MySQL Mustafa Zahid Efe Yorum yapılmamış